STARS

Nasza szkoła realizuje projekt STARS – rowerem do szkoły, którego podstawowym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez pokonywanie drogi do szkoły w sposób aktywny, tj. na rowerze czy hulajnodze. W projekt angażowani są wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz ich rodzice. Szkolny opiekun STARS wraz z doradcą tworzą plan działań, który realizowany jest w trakcie roku szkolnego. W roku szkolnym 2022/2023 udało się zorganizować szereg przedsięwzięć, dzięki którym nasza szkoła zdobyła akredytację na poziomie srebrnym. Działania, jakie udało się przeprowadzić  to między innymi: cykloedukacja, rowerowy poradnik, serwis rowerowy, wagary rowerowe, wf na rowerach, angielska lekcja rowerowa, trening rowerowy. Zorganizowany został także konkurs plastyczny na „Wymarzoną trasę rowerową” i warsztaty malowania koszulek. Szkoła Podstawowa nr 60 bierze także udział w akcjach ogólnopolskich: Rowerowy Maj czy Jesienna Kinowa Kampania Rowerowa, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony uczniów, co potwierdza pierwsze miejsce, jeśli chodzi o frekwencję wśród małych szkół podstawowych w Krakowie.